Paprastai yra dvi pagrindinės priežastys. Tai psichologinės ir patologinės.
Pabandysiu paaiškinti plačiau apie vadinama džiaugsmingą ar baimingą – nuolankų šlapinimąsi. Šie jausmai, jautriems šunims sukelia ypatingą adrenalino pliūpsnį, priverčia suaktyvėti širdies ritmą ir to pasekoje šuniukas praranda pūslės kontrolę.
Paprastai tokie šunys yra mažiau pasitikintys savimi, silpnesnių nervų. Tai pasireiškia perdėtu nuolankumu, kada šuo gula ant nugaros, riečiasi ar nevalingai tūpteli. Arba šuo rodo savo nuolankumą perdėtu nevalingu džiaugsmu ir nekontroliuoja savo emocijų.
Taigi kaip spręsti šią problemą? Pirmiausia turite suprasti, kad šuo šlapinasi nevalingai, ir taip atsitikus, jokiu būdų negalima barti ar rodyti, bet kokias neigiamas emocijas. Nes tai tik pablogins situaciją.
Trumpalaikis sprendimas abiem atvejais yra panašus. Svarbiausia taisyklė apgalvoti, kaip elgsitės ir laikytis taisyklių, atminkite svarbiausia suvaldyti situaciją per pirmąsias sekundes.
- Atėjus namo ar susitikus su šuniu, stenkitės nežiūrėti jam į akis. Ignoruokite šunį, atsukite nugarą, kartais užtenka kelių akimirkų, kad šuo susivaldytų. Nedarykite jokių staigių judesių, kuriuos šuniukas gali suprasti dviprasmiškai. Kalbėkite ramiai, nekelkite balso.
- Turėkite žaislą, ar tai skanėstą, kuris geriausiai nukreiptų jo dėmesį
- Niekados neskatinkite šuniuko, neglostykite kol jis guli ant šono ar ant nugaros. Jei šuo paklusnus ir žino komandą GULĖT ar tai SĖDĖT, duokite komandą. Tai galimai nukreips šuns dėmesį į konkretų veiksmą, kurį jis turi atlikti. Kai šuo atliks komandą, pagirkite ir paleiskite žaisti.
Ilgalaikis sprendimas, tai šuns pasitikėjimo savimi kėlimas. Šuo kuris labiau pasitiki savimi, geriau kontroliuoja savo emocijas. Ko gero patikimiausias kelias pakelti šuns pasitikėjimą, tai dresūra.
Šuo dirbdamas su šeimininku, mokosi kontroliuoti situaciją. Kitas aspektas, gerai paruoštą šunį lengviau kontroliuoti situacijose, kada kyla priešpriešų tarp šuns ir šeimininko.
Sekant šiais nurodymais, daugumai šuniukų problemos bus išspręstos. Taip pat svarbu ir šuns amžius. Dažniausiai šios problemos slopsta šuniui bręstant.
Nepamirškite, kad kartais šuo nevalingai šlapinasi ne vien dėl psichologinių problemų, bet ir dėl sveikatos. Jei matote, kad šuo šlapinasi bėgdamas ar tai atlikdamas kitus kasdienius veiksmus, šlapinasi labai ilgai, po šlapinimosi dar ilgai laša, pasirodo kraujo pėdsakų. Tai požymiai, kad pats laikas kreiptis į veterinarus.