Taigi narvas šuniui. Nesu tikras ar žodis „narvas” yra geriausias apibūdinimas. Bet kadangi Lietuvoje šis žodis yra naudojamas, man tenka prisitaikyti. Žodis narvas daugeliui iš kart kelia neigiamas emocijas, ir asocijuojamas su bausme, kalėjimu ir pan. Tikiuosi viską perskaitę iki galo pakeisite nuomonę, ir narvą vadinsite, nebe narvu, o šuns namais.
Šunys yra gyvūnai, kurių genuose yra įskiepytas poreikis naudotis urvais. Įsivaizduokite, kad jūs leidžiate šuniui turėti savo urvą – namus jūsų namuose. Taigi narvas šuniui ir yra tas modernus urvas, tai šuns privati erdvė kur jis jaučiasi saugus ir neliečiamas.
Pirmiausia kokia jums ir jūsų šuniui nauda iš narvo?
Tai lengviausias kelias išmokinti jūsų šunį ar šuniuką atlikti gamtinius reikalus lauke. Šuo turi natūralius instinktus neteršti savo guolio ir visada nueis į šoną atlikti savo gamtinius reikalus jei tik turės galimybę. Išnaudodami šį instinktą, mes galime išmokinti šunį kontoliuoti save, ir to pasekoje, labai lengvai leisti jam suprasti ko iš jo norime. Jei tai mažas šuniukas, kuris dar sunkiai supranta, skirtumą tarp jūsų koridoriaus ar lauko, su narvo pagalba tai žymiai lengviau “paaiškinti”. Pvz šunelis miegojo narve pora valandų, išleidus jį iš narvo būtina iš kart išvesti į lauką. Šuniukas greitai atliks reikalus, tokiu būdu jūs neleisite šuniukui suklysti, turėsite galimybę jį pagirti, užkirsite kelią klaidai ir kontroliuosite visą proceso eigą.Taip pat jūs turėsite įrankį kurio pagalba galėsite valdyti situaciją, kada negalite šuns stebėti tiesiogiai.
Ar žinote, ką šuo veikia kai jūs išeinate iš namų? Kas be ko visi šunys skirtingi, bet didžioji dalis šunų jaučia išsiskyrimo stresą, kai jūs jį paliekate vieną. Ir tai jis dažniausiai išreiškia siaubdamas jūsų būstą. Nekalbant apie finansinius nuostolius, ar tikrai šuo bus saugus? Tikriausiai daugelis iš jūsų galėtų papasakoti apie rastus plikus laidus, ištrauktas rozetes, prarytus daiktus kuriuos reikia traukti chirurginiu būdu ir pan. Kuriam laikui uždarę šunį į narvą, galėsite jaustis ramus ir gryžti namo be streso, kai kiekvieną kart atidarydami duris laukiate naujo siurprizo. To pasekoje, neigiamas emocijas patiria tiek jūs, tiek ir šuo. Nepaslaptis, kad dažnai tai baigiasi ir fizinėmis bausmėmis, ko pasekoje šuo patiria dar didesni stresą nesuprasdamas už ką jį barate. Nesutapatinkite šuns mąstymo ir supratimo su žmogaus, supaprastinkite taisykles, neleiskite šuniui klysti ir problemos išsispręs.
Gyvenime yra, ir bus, apstu situacijų, kada šunį reikia izoliuoti. Tai gali būti svečiai kuriem jūsų šuns dėmesys nėra priimtinas. Atsirades kūdikis ar mažas vaikas namuose, o gal svečiuojasi kitas gyvūnas, kurio negalite suleisti kartu? Priežaščiu gali būti labai daug. Prie viso to pridėkite naudą kelionių metu. Narvą galite naudoti automobilyje, išlaikysite jį švarų ir šuo neskraidys po mašiną stipriau pastabdžius.
Kaip šuni pripratinti prie narvo ir koki rinktis skaitykite ČIA